Матеріали для укладки керамічної плитки

До групи матеріалів для плиткових робіт відносяться клеї для наклеювання плитки на основу і склади для заповнення швів (інші назви – затерли для швів, розчини для розшивання швів, фугування).

Клей для укладання керамічних плиток гарантує сутичку між поверхнею укладання й укладається матеріалом. Різні характеристики пропонованих клеїв викликані різними потребами поверхонь основи укладається матеріалу, товщиною створюваного шару, призначенням використання приміщення.

Широко поширена практика застосування цементно-піщаного розчину для установки плитки і затирки швів не забезпечує довговічності покриття. По-перше, маючи малу міцність на стиск, подстилающая цементно-піщана суміш під впливом механічних навантажень поступово руйнується, а по-друге, під впливом води і агресивних середовищ руйнується міжплиточних затерла, рідина проникає до подстилающему шару і основи і руйнує їх. Адгезія порушується, і плитки починають відвалюватися одна за одною. Через деякий час процес руйнування статі набуває лавиноподібний характер.

Тому для приклеювання плитки і затирки швів необхідно застосовувати спеціалізовані суміші, які можуть бути цементно-полімерними (з добавкою акрилових дисперсій або водорозбавляються епоксидних смол) і полімерними (як правило, на основі епоксидних наповнених компаундів). Звичайно застосовуються цементно-полімерні склади при установці плитки в сухих приміщеннях, а полімерні компаунди – при установці плитки в ‘мокрих’ виробництвах і / або при наявності агресивних середовищ.

Рецептура спеціальних добавок визначає споживчі властивості і вартість плиткових сумішей. Спеціальна рецептура деяких які швидко клеїв дозволяє використовувати їх для монтажу плитки на складних основах, таких, як пофарбовані поверхні, стара плитка, пластикові панелі, гіпсокартонні плити. Відзначимо, що не всі плиткові суміші мають абсолютної водостійкістю і стійкістю до антибактерицидну добавок (в тому числі і хлорсодержащим), тобто не кожен клей придатний для облицювання керамічною плиткою басейнів, душових кабін, і т.п. При укладанні плитки на поверхні, схильні до циклічного температурного впливу, – каміни, підлоги з підігрівом – необхідно також підбирати спеціальні клеї.

Сухі суміші для розшивки (затірки) швів між керамічними плитками проводяться, як правило, на основі білого цементу, природних наповнювачів, модифікуючих хімічних добавок і пігменту. Полімерні добавки дозволяють уникнути схильності до утворення усадочних тріщин, додають матеріалу міцність і вологостійкість. Відзначимо, що вологостійкість не завжди передбачає придатність конкретного складу для застосування в басейнах, на підприємствах харчової та молочної промисловості, і т.п. У таких випадках може виникнути необхідність використання затирочних матеріалів на епоксидній основі, які також випускаються багатьма виробниками.

Матеріали для укладки керамічної плитки Матеріали для укладки керамічної плитки Матеріали для укладки керамічної плитки Матеріали для укладки керамічної плитки
Якщо підлогове покриття піддається більшим механічним навантаженням або коливань температур особливо важлива ретельна укладання підлогових плиток без порожнього простору під ними (Sopro).

Матеріали для укладки керамічної плитки Матеріали для укладки керамічної плитки Матеріали для укладки керамічної плитки
Укладка керамічної плитки на сходи (Ceramiche Marca Corona)

Матеріали для укладки керамічної плитки