Підготовка обштукатурених поверхонь

Як зазначалося вище, оштукатурені поверхні для зменшення своєї характерною шорсткості майже завжди потребують шпатлюванні.

Підготовка обштукатурених поверхонь
Характерний зовнішній вигляд оштукатуреної поверхні перед обробкою і після накладення відповідної шпаклівки
Міцність зчеплення штукатурки і шпаклівки практично завжди є високою. Більш того, в місці контакту штукатурки і шпаклівки не спостерігається небезпечної зони деструкції (як це буває на межі контакту з бетонною поверхнею).

Поява тріщин, як правило, пов’язано або з проблемами штукатурного шару, або з несумісністю штукатурки і шпаклівки. Поява тріщин тільки в шпатлевочной шарі малоймовірно і відразу говорить про неякісне і неправильно підібраному шпатлевочной складі.

Отже, якщо штукатурні роботи виконані правильно і якісно, ??причиною появи тріщин є несумісність штукатурки і шпаклівки. Щоб уникнути цього необхідно дотримувати наступні три правила сумісності.

1. Правило рН

На основу, яка має менше значення рН, не можна наносити склад має більше рН:

  • На гіпсову штукатурку не можна наносити цементні шпаклівки. Тільки нейтральні гіпсові шпаклівки або нейтральні полімерні
  • На цементну штукатурку можна наносити будь-які шпаклювання – цементні, гіпсові, полімерні. Для тонкого вирівнювання цементної штукатурки, особливо в разі недостатньої кваліфікації штукатурів представляється дуже ефективним використання спеціальних цементно-полімерних складів – ровнителями

2. Правило проникності

Штукатурка володіє прекрасною паропроникністю. Нанесення на неї шпаклівки, що має меншу паропроникність не тільки не розумно (погіршує мікроклімат у приміщенні), але і небезпечно – через те, що волога (пар) з’являється усередині стіни при температурних і вологісних перепадах не може вільно дифундувати. ‘Упираючись’ в шар шпаклівки з невисокою паропроникністю, пар може або розірвати шпатлевочной шар (це призведе до появи тріщин), або викликати відшарування шпаклівки разом з нанесеним на неї декоративним шаром.

Саме тому для вирівнювання оштукатурених поверхонь доцільно застосовувати вирівнюючі шпаклівки на гіпсовій основі, які мають досить високою паропроникністю. А використання різних чисто полімерних (латексних, акрилових, тощо) шпаклівок є небажаним. Тут же слід зазначити, що багато простих гіпсові шпаклівки бояться впливу навіть самої мінімальної вологості. Тому в умовах підвищеної вологості усередині приміщення або всередині вирівнюється поверхні слід застосовувати спеціальні вологостійкі шпаклівки.

Так, наприклад, не рекомендується використовувати просту гіпсову шпаклівку для вирівнювання віконних укосів, особливо при установці тонких пластикових рам. Волога, що утворюється всередині стіни з-за теплотехнічних особливостей такої конструкції, призведе до неминучого руйнування вирівнюючої шпаклівки і як наслідок фінішної обробки (з прикладами такого безграмотного застосування матеріалів доводиться стикатися досить часто). У даній ситуації найбільш раціонально застосувати сучасні гіпсополімерние шпаклівки з високим вмістом спеціальних полімерів. Вони, по-перше, є паропроникними, а, по-друге, легко переносять багаторазове (періодичне) вплив вологи з подальшим висиханням.

3. Правило відповідності міцностей

Міцність основи, на яку наноситься вирівнюючий шар, повинна бути вище міцності цього вирівнюючого шару. Інакше у разі виникнення механічних навантажень слабкою ланкою буде невелика ділянка поверхневого (шпаклювального шару), а не цілий шматок підстави міцно ‘схоплений’ поверхневим шаром. Крім того, більш “слабкий і пухкий ‘поверхневий шар значно легше маскує незначні дефекти (мікротріщини) щільного і жорсткого несучої основи.

Підготовка обштукатурених поверхонь